CO I GDZIE SIĘ DZIEJE...

Twitterinstagram FB Jeśli akurat nie jestem pod wodą to pewnie gdzieś w jej pobliżu... w Poznaniu, Szczecinie, gdzieś indziej w Polsce lub w wielkim świecie. Ciągle w drodze na trening, zawody lub przygotowując program na kolejne szkolenie. Poniżej ostatnie wieści, a na bieżąco możesz mnie śledzić na wybranym portalu...


SZKOLENIA FREEDIVINGU, PŁYWANIA I ODDECHU

Propozycje szkoleń oraz terminy kursów są dostępne
pod adresem Szkoły Freedivingu i Pływania FREEBODY

www.FREEBODY.eu

Sprawdź KALENDARZ najbliższych szkoleń


ŚLEDŹ NA BIEŻĄCO PRZYGODY AGNIESZKI

Podążąj za jej codziennym treningiem, zawodami i wyjazdami na jej oficjalnym koncie na Facebooku.
Jej "fanpage" znajdziesz tutaj.

Możesz też obserwować ją na Instagramie tutaj.


Brązowy medal Mistrzostw Świata we Freedivingu w CMAS w Belgradzie!

Agnieszka pokonując w swojej koronnej konkurencji DYN 236,2 m pod wodą zajęła 3. miejsce na MISTRZOSTWACH ŚWIATA pośród najlepszych na świecie freediverek z monopłetwą - pośród medalistek Magdaleny Solich Talandy (265,7m) i Mireli Kardasevic (256,08m) oraz Christiny Francone, Livii Bregonzio, Julii Kozerskiej. Jak sama przyznaje, medal dla niej był zaskoczeniem, tak samo jak to, że zawody zostały ostatecznie rozegrane. Przez okres pandemii Covid-19, jej treningi były bardzo ograniczone i forma zdecydowanie niższa niż 1,5 roku przed tymi zawodami.
Ogromne oklaski dla Agnieszki tym bardziej, że startowała jeszcze w 3 innych konkurencjach (DNF, DYNB i STA) i w każdej znajdując się w pierwszej 10-tce najlepszych kobiet na świecie!
STA - 6’55 - 7. miejsce
DNF - 147.15m - 8. miejsce
DYNB - 169m - 10. miejsce

 

 

 

 


INSTRUKTOR WYRÓWNYWANIA CIŚNIENIA

Nowe uprawnienia - Instruktor DAN Europe w zakresie szkolenia „Equal Easy - Świadome wyrównywanie ciśnienia”.
Nowy program DAN Europe (Divers Alert Network Europe) to szkolenie przygotowane przez Andrea Zuccariego, którego celem jest świadome i w pełni kontrolowane wyrównywanie ciśnienia. W ramach szkolenia, Agnieszka dzieli się wiedzą i praktycznymi ćwiczeniami pomagającym osiągnąć mistrzostwo w umiejętnościach kompensacji.

 

 

 

 


GŁĘBOKOŚCIOWY PUCHAR ŚWIATA W EGIPCIE

W kolejnych dwóch dniach zawodów w Szarm el Szejk, Agnieszka wystartowała jeszcze w konkurencjach FIM i CWT.
Ostatecznie wyniki Agnieszka w Pucharze Świata AIDA w Egipcie to:
CWTB -55m NR - rekord Polski
CNF -48m NR - rekord Polski i 3 miejsce(!)
FIM -52m
CWT -60m
Razem zdobył 208 pkt co dało jej 3 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów za doświadczonymi i utytułowanymi freediverkami Natalia Zharkova (UKR) i Alena Konecna (CZE).

 

 

 

 


REKORD POLSKI W CNF - 48m!

Podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata AIDA w Szarm el Szejk w Egipcie, Agnieszka ustanowiła Rekord Polski w konkurencji CNF -48m. CNF to inaczej płynięcie żabką w dół i górę bez żadnej pomocy - czyli najbardziej wymagająca konkurencja freedivingu.

 

 

 

 

 

 

 

 


REKORD POLSKI W CWTB -55m!

Podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata AIDA w Szarm el Szejk w Egipcie, Agnieszka ustanowiła Rekord Polski w konkurencji CWTB -55m. Był to jej pierwszy start w zawodach głębokościowych za granicą i w morzu.

 

 

 

 

 

 

 


SPORTOWIEC ROKU GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO

Tytuł „Sportowiec Roku – Kobiety” w województwie wielkopolskim w plebiscycie „Mistrzowie Sportu 2019” - lokalnej gazety „Głos Wielkopolski”.
Jak sama tłumaczy, celem udziału w tym plebiscycie była promocja freedivingu i jego obecności pośród innych dyscyplin sportowych m.in. takich jak: lekkoatletyka, pływanie, wioślarstwo, rugby i wielu innych. Jako zwyciężczyni, Agnieszka odebrała nagrodę podczas Balu Sportowca 2020, który miał miejsce w Hotelu Andersia w Poznaniu.

 

 

 

 

 

 

 


RIGA CUP 2020 - 8-9. luty

Zwycięstwo w podczas 10 edycji łotewskiego Pucharu Freedivingu w Rydze! Trzy pierwsze miejsca w 3 konkurencjach i puchar za generalną klasyfikację. Wyniki poszczególnych startów:
Sta 6:39
DNF 169 m
DYN 233 m

 

 

 

 


Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu - grudzień 2019

Kolejna edycja Zawodów Barbórkowych we Freedivingu w Rybniku przyniosła 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej zespołowi Agnieszka Kalska, Tomek Ratajak oraz Marcin Baranowski. W indywidualnej klasyfikacji generalnej Agnieszka również zajęła II miejsce, a w poszczególnych konkurencjach osiągnęła wyniki:
DNF 169 m - 3 miejsce
STA 6 min 32 sek - 1 miejsce
DYN 216 m - II miejsce

 

 

 

 


ZAWODY W MIŃSKU - 23-24. listopada 2019

Mistrzostwa Białorusi jako bardzo udany początek sezonu 2019/2020. Skondensowana, dwudniowa formuła zawodów stawiała wyzwanie zawodnikom by w krótkim odstępie czasu, zmobilizować się do maksymalnego wysiłku na jednym oddechu. Startując po raz pierwszy w takim systemie zawodów, Agnieszka postawiła na rozsądne nurkowania z czystym wynurzeniem. Gratulacje należą się również mojemu partnerowi Tomkowi Ratajakowi, który wykonał 4 mocne starty w okolicy swoich personalnych rekordów. Razem do Polski przywieźliśmy aż 10 medali! Wyniki Agnieszki: STA 5:44 - I m, DNF 175m - I m, DYN 234m - I m, DYNB 166m - II m, TOTAL 355,9 pkt - I m

 

 

 

 


Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania w Krakowie - wrzesień 2019

Podczas X Ogólnopolskiej Konferencji Szkoleniowej Trenerów Pływania w Krakowie, Agnieszka poprowadził wykład na temat treningu freedivera i elementów, które mogą być przydatne w treningu pływaka. Prezentacja miała na celu zainspirować trenerów i zawodników pływania do naśladowania freediverów pod kątem wszechstronności treningu.

 

 

 

 


23/06/2019 - JESZCZE JEDEN REKORD POLSKI I TYTUŁ MISTRZYNI POLSKI WE FREEDIVINGU ZDOBYTY!

Na dokładkę w ostatniej dyscyplinie DYNB (pływanie w płetwach techniką kraulową), Agnieszka dorzuciłą 5 metrów do własnego poprzedniego rekordu Polski - osiągając odległość 185m. W komplecie z DNF, zestaw zawierający dwa rekordy Polski i jeden REKORD ŚWIATA, nie dawał najmnijeszych szans innym freediverkom na odebranie tytułu Mistrzyni Polski. Przepieknę wyniki w trzech konkurencjach na jednej imprezie, gdzie pomiędzy startami nie było nawet 24 godzin odpoczynku, pokazały klasę zawodniczą Agnieszki i świetnie przygotowaną formę. Biorąc pod uwagę, że do tych zawodów trenowała zgodnie z własnym planem treningowym przygotowanym przez siebie, można mówić o wielkim doświadczeniu i rewelacyjnym zdolnościom freedivingowym. To wspaniałe zakończenie sezonu basenowego 2018/2019. Ciekawe co przyniesie kolejny...?

 


22/06/2019 - REKORD POLSKI W STATYCE

Na wyśmienitym rezultacie w DYN, Agnieszka nie zakończyła swojego popisowego występu w Szczecinie. Następnego dnia nie dała szans rywalkom po sięgnięcie złotego medalu, przesuwając swój własny rekord Polski o 7 sekund i nabierając powietrza po upływie 7 minut u 9 sekund. Ten wynik tym bardziej jest niezwykły, że od rekordowego 253m metrów nie upłynęły nawet 24 godziny!

 

 

 


21/06/2019 - HISTORYCZNY REKORD ŚWIATA W SZCZECINIE!

O tak! Agnieszka dokonała historycznego przełomu w dyscyplinie DYN robiąc nawrót na piątej ścianie pływalni olimpijskiej! Jako pierwsza kobieta w historii freedivingu, pokonała ścianę na 250 metrze i odbijając się od niej wynurzyła się na 253 metrze co stanowi aktualny REKORD ŚWIATA w tej dyscyplinie! W pięknym stylu i z czystą procedurą powierzchniową dała pokaz freedivingu w najpiękniejszej postaci. Agnieszka dokonała tego wyczynu podczas Basenowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w Szczecinie. Zrezygnowała z udziału w Mistrzostwach Europy, po to by doknać tego w swoimi rodzinnym mieście i basenie, który stoi w miejscu basenu, na którym trenowała w dzieciństwie. Nurkowanie trwało 3'19", a film znajduje się pod poniższym linkiem. Sami obejrzyjcie ten MAJSTERSZTYK - BRAWO AGNIESZKA!!!

FILM Z REKORDU ŚWIATA - DYN 253m ->

 


10/03/2019 - KOLEJNY REKORD POLSKI!

Po zaledwie miesiącu od ostatnich zawodów, Agnieszka ponownie wpisała swoje nazwisko w historię rekordów Polski we freedivingu. Tym razem przepływając w płetwach techniką kraulową (DYNB) w Bristolu (UK) pokonała dystans 180m! Był to pierwszy rekord Polski w nowo ustanowionej dyscyplienie, lecz warunek minimalnego dystansu 146m został osiągnięty przez Agnieszkę z dużą nawiązką. Do rekordu Polski Agnieszka dodała jeszcze rekord życiowy w dyscyplienie DNF płynąc pod wodą żabką przez 180 metrów. Na oklaski zasługuję również wynik w STA 6:49, który od rekordu Polski odbiega zaledwie o 13 sek. We wszystkich dyscyplinach i w łącznej klasyfikacji zdobyła złoty medal.

 


09/02/2019 - REKORD POLSKI W STATYCZNYM WSTRZYMYWANIU ODDECHU!

Pierwsz wizyta na Łotwie okazała się bardzo pomyślna. Podczas zawodów w Rydze Agnieszka ustanowiła nowy rekord Polski w dyscyplinie statycznego wstrzymywania oddechu w czasie (STA) 7’02”, poprawiając poprzedni rekord Polski aż o 35 sek! Ponadto uzyskując wynik 167 m w DNF (rekord życiowy) oraz 218 m w DYN wygrała wszystko co się dało. A te wyniki razem dały sumę 276,9 pkt. która stanowi także jej PB w łącznej klasyfikacji 3 konkurencji.

Obejrzyj film z najdłuższego bezdechu w historii freeedivingu kobiet ->

 


TYTUŁ II WICEMISTRZYNI WE FREEDIVINGU ZDOBYTY!

W tym roku w Rybniku, poza standardowym drużynowym Pucharem Śląska rozegrane zostały również Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu. Zabawa więc toczyła się równocześnie na dwóch polach - by zwyciężyć indywidualnie i pokonać innych wspólnie ze swoją drużyną. Ostatecznie Agnieszka zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet zdobywając tytuł II wicemistrzyni Polski, dzięki osiągniętym rezultatom: DNF 150m (3 miejsce), STA 5'31" (2 miejsce), DYN 202m (3 miejsce).
Walkę o każdy kolejny metr należało mierzyć na pewność osiągnięcia białej karty, by nie zawieźć drużyny. I tak, skład FREEBODY TEAM 1 - w którym Agnieszka wystartowała razem z treningowymi partnerami - Piotrem Palaczem i Tomaszem Ratajakiem wywalczył 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Należy wspomnieć, że zespół ten zdobył wszystkie białe karty, co wielu drużynom się nie udało. Gratulacje!

 


18/11/2018 - ZALEDWIE 3 METRY OD REKORDU ŚWIATA!

W dniach 17-18. listopada 2018, Agnieszka wzięła udziała w zawodach o puchar Białorusi, rozgrywanych w Mińsku. W swojej koronnej konkurencji DYN pokonała 240 metrów! Jest to 5 wynik w historii tej dyscypliny i do aktualnego rekordu świata zabrakło zaledwie 3 metrów! Znając Agnieszkę, z pewnością wkrótce podejmie kolejną próbę by popłynąć dalej... A w Mińsku poza tym, zgarnęła wszystko co się dało:

1 miejsce w DYN, 1 miejsce w DNF - 156m, 1 miejsce w STA - 6'14" (PB) oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Brawo!

Obejrzyj film z "prawie rekordowego" DYN ->

 


NIEWIELE BRAKŁO DO GŁĘBOKOŚCIOWEGO REKORDU POLSKI!

Tego lata, podczas Głębokościowych Mistrzowst Polski podjęła próbę nurkowania na głębokość -46m w dyscyplinie CNF. Zabrakło niewiele, by ten wynik został zaliczony, a wówczas byłby to wyrównany rekord Polski, ustanowiony w wodach słonych! Podczas tych zawodów Agnieszka z sukcesem zakończyła nurkowania -48m FIM oraz -45m CWT..

 

Pełna relacja z zawodów tutaj ->

 


CZWARTE MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA!

W czerwcu 2018 wzięła udział w Mistrzostwach Świata po raz czwarty, ale po raz pierwszy wyniki z poprzedniego sezonu przyniosły jej kwalifikację z 2. i 3. najlepszym wynikiem na świecie w konkurencjach odpowiednio DNF i DYN. Do pełnego szczęścia zabrakło kilku metrów - z wynikiem 229 m w DYN, Agnieszka zajęła 4. miejsce na świecie podczas Indywidualnych Basenowych Mistrzostw Świata AIDA 2018 w Belgradzie

 

Pełna relacja z zawodów tutaj ->

 


TRENING PEŁNĄ PARĄ!

Do Mistrzostw Świata rozgrywanych w Belgradzie tego roku w czerwcu pozostało tylko trochę ponad 100 dni. To najintensywniejszy okres treningowy. Agnieszka spędziła kilka dni we Włoszech wspólnie ze swoimi trenerami: Giorgosem Panagiotakisem - trenerem od przygotowania fizycznego i Alessandro Vergendo - trenerem mentalnym, by razem w zespole pracować nad najistotniejszymi elementami przygotowania szczytowej formy freedivera. Efekty pracy bezpośredniej widać natychmiast gołym okiem! Lecz nie samym treningiem freediver żyje i był też czas na relaks w najgłębszym basenie świata z termalną wodą mieszczący się w Padwie - Y-40....

 

Film z podwodnych zabaw na oficjalnej stronie na Facebooku tutaj ->


NOMINACJA DO KADRY NARODOWEJ NA MISTRZOSTWA ŚWIATA - PO RAZ CZWARTY!

Ale jeszcze nigdy z tak wysokiej pozycji... Rezultaty osiągnięte przez Agnieszkę w konkurencjach DYN i DNF w 2017 roku dały jej nominację do kadry narodowej, ale też "dzikie karty" od samego organizatora! Otrzymać je mogą zawodnicy znajdujący się w pierwszej 10-tce rankingu najlepszych wyników na świecie w poprzedzającym roku kalendarzowym. Agnieszka uzyskała 2 wynik na świecie w konkurencji DNF i 3. rezultat w konkurencji dynamiki w monopłetwie. Po raz pierwszy jedzie na MŚ jako pretendentka do medali...

 

Oficjalny skład polskiej reprezentacji można znaleźć tutaj ->

 


REKORDZISTA ŚWIATA NOWYM TRENEREM AGNIESZKI!

 

To nie żart... W tym roku nad przygotowaniam fromy Agnieszki będzie czuwać aktualny rekordzista świata w dynamice w płetwach - Giorgos Panagiotakis. Grecki freediver ma już na koncie kilka medali mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Najlepszym jego aktualnym wynikiem jest przepłynięte pod wodą na jednym oddechu 300m wykorzystując tylko monopłetwę. Ta nowa energia i dedydkowany personalny program treningowy ułożony przez Giorgosa dla Agnieszki, wróży wiele dobrego w 2018. Co się wydarzy na tegorocznych Mistrzostwach Świata? Zobaczymy już w czerwcu!

 

 

 

 


ZWYCIĘSTWO W "EXTREMALL 2018"!

W tym roku dopisał lód i "extremallne" zawody freedivingu mogły się odbyć w prawidłowej formie - w wykutym przeręblu. Dnia 27. stycznia, 9 śmialków, podjęło próbę nurkowania na 15 metrów pod lodem, zostając pod wodą na jednym oddechu najdłużej jak to tylko możliwe, a dwie z nich to były kobiety. Mała liczba uczestników nie pozwoliła na podział na kategorie damską i męską - czego pożałowali później panowie... Zwyciężczynią zawodów Extremall 2018 została bowiem Agnieszka Kalska z wynikiem 3:09, o kilka sekund pokonując najsilniejszych mężczyzn - wow! Jak tego dokonała? Opisuje w poniższej relacji.

 

Relację Agnieszki z tego wydarzenia można przeczytać tutaj ->


REKORDY ŻYCIOWE - PERSONAL BEST!

Występ w otwartych Mistrzostwach Freedivingu na Białorusi przyniósł Agnieszce dwa nowe oficjalne PB (najlepsze życiowe wyniki). Tu można obejrzeć fiflm przedstawiający oba występy.

Film można obejrzeć tutaj ->

 


 

LEGENDA BAŁTYKU DO OBEJRZENIA NA OPERA VISION

 

Premiera "Legendy Bałtyku" miała miejsce dnia 8. grudnia 2017. w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Pośród zaproszonych gości znaleźli się reżyser Robert Bondara oraz całe grono osób zaangażowanych w realizację tego wyjątkowego projektu - także dwoje freediverów: Irenusz Wojaczek - odgrywający rolę Domana, który nurkuje w głębiny Bałtyku w poszukiwaniu korony i Agnieszka, powabnie zachęcając, a wręcz wciągając go do podwodnej krainy...

 

 

Opera Legenda Bałtyku dostępna jest do obejrzenia na portalu Opera Vision - do 6. czerwca 2018 roku

 

 


ŚWIETNY WYSTĘP NA BIAŁORUSI!

 

W dniach 28-29. października Agnieszka wzięła udział w otwartych Mistrzostwach Freedivingu na Białorusi i tam wywalczyła aż 4 złote medale i dwa rekordy życiowe - w dyscyplinie DNF z rezultatem 165m (!) i DYN 215m, a także z dobry rezultatem w STA 5'30" co razem przyniosło jej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kobiet. Dobry występ zaliczył również Marcin Baranowski - zwyciężając konkurencję DNF z wynikiem 131 metrów i poprawiając rekord życiowy w DYN (174m) zajął ostatecznie 3 miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

 

Więcej informacji na fanpage'u Agnieszki

 

 


WYSTĘP W OPERZE TEATRU WIELKIEGO W POZNANIU - "LEGENDA BAŁTYKU"

Z okazji obchodów 140. rocznicy urodzin polskiego kompozytora Feliksa Nowowiejskiego, po blisko 100 latach od światowej premiery, opera "Legenda Bałtyku" powróci na scenę w niecodziennym wydaniu. Opera w 3 aktach w reżyserii koryfeja i choreografa Polskiego Baletu Narodowego - Roberta Bondary, będzie miała w sobie pierwiastek freedivingu. W akcie opowiadającym o podwodnych przygodach rybaka, dwoje polskich freediverów odegra sceny na jednym oddechu, które zostaną zaprezentowane na ekranie. W rolę aktorów wcielili się Ireneusz Wojaczek i Agnieszka Kalska.
Premiera tej niezwykłej opery odbędzie sie 8. grudnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie Opery tutaj

 


ZAWODY KRYSTALICZNEJ WODY 2017

 

W dniach 15-19. sierpnia 2017, w Mierkiniach, nad jez. Hańczą już po raz kolejny spotkała się grupa freediverów by w bezpiecznych warunkach przesuwać własne rekordy. Pośród zawodników wystąpiła Agnieszka, była jedyną zawodniczką i choć do zwycięstwo nie potrzeba było wiele, jej rezultaty we wszystkich konkurencjach dałyby trzecią lokatę pośród mężczyzn - DYN 39 m, FIM 43 m, CNF 30 m.

 

Fotorelację z zawodów można zobaczyć na stronie FREEBODY

Film z nurkowania na 39 m w najgłębszym jeziorze w Polsce w wykonaniu Agnieszki - znajdziecie tutaj

 


PODWODNA FOTOGRAFIA - IRENA STANGIERSKA

 

Specjalstika fotografii podowdnej Irena Stangierska uchywciła swoim magicznym obiektywem podwodne igraszki Agnieszki. Tym razem, zadziało się to też bez maski, płetw czy pianki, na głębokości 12-15 metrów w wodzie o temperaturze 16 stopni. Było to wyzwanie, które Agnieszka musiała podjąć - z rewelacyjnym efektem!

 

Więcej zdjęć wykonanych przez Irenę Stangierską w galerii - wkrótce!

 

 


Wicemistrzostwo Polski w Basenowych Mistrzostwach Polski we Freedivingu 2017

W dniach 30. czerwca - 1. lipca, w Opoli rozegrane zostały XIV Basenowe Mistrzostwa Polski we Freedivingu. Na listach startowych pojawiło się 43 zawodników i zawodniczek z kraju i zagranicy.

Pośród nich znalazła się również Agnieszka oraz koledzy z drużyny Freebody. Agnieszka uzyskując solidne wyniki - DYN 189 m, DNF 141 m oraz STA 5 min 25 sek zgromadziła łącznie 230 pkt., które ulokowały ją na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej zaledwie 15 ptk. za medalistką MŚ 2016 Julią Kozerską.


Pełna fotorelacja z zawodów na stronie FREEBODY

 


Wspaniały występ podczas "Barbórkowego Pucharu Śląska 2016"

Już po raz kolejny 2-3. grudnia w Rybniku odbyły się zawody o "Puchar Śląska". Są to szczególne zawody drużynowe i tym razem Agnieszka wystartowała razem ze swoją drużyną FREEBODY. 6-osobowa ekipa z Poznania złożyła dwa zespoły, pośród których znaleźli się debiutujący kursanci Agnieszki i jej znajomi. Wspaniała walka o każdy metr i doskonałe przygotowania pozwoliły drużynom zająć 5. i 7. miejsce w klasyfikacji zespołowej.
Występ Agnieszki był również bardzo udany. Już w pierwszej konkurencji poprawiła swój rekord życiowy w DNF przepływając bez płetw 158 metrów pod wodą! Drugiego dnia zaprezentowała się również bardzo dobrze - statycznie wstrzymując oddech na 5min 15 sek i przepływając w monopłetwie 200m - dokładnie tyle samo co aktualna mistrzyni świata tej dyscypliny startująca po niej.

Obejrzyj film z nurkowania na 158 metrów DNF tutaj

 


NIEZWYKŁE SPOTKANIE W POZNANIU

W dniu 11. listopada 2016, na zaproszenie Agnieszki, do Poznaniu przyjechał Umberto Pelizzari - 16-krotny rekordzista świata we freedivingu, założyciel szkoły Apnea Academy, a przede wszystkim niezwykle charyzmatyczna osoba, prawdziwa legenda freedivngu i idol wielu freedierów. Podczas spotkania Umberto dzielił się swoimi doświadczeniami i odpowiadał na pytania gości. Szerszą relację ze spotkania znajdziecie na stronie organizatora wydarzenia - Szkoły Freedivingu i Pływania - FREEBODY

Przeczytaj pełną relację ze spotkania tutaj

 


Apneaman Static Challenge - Aquapalace Prague, 12. listopada 2016

Tym razem szampan trafił w ręce Agnieszki! Rewelacyjne zawody - Apneaman Static Challenge, w których zawodnik wykonuje statyczne wstrzymywanie oddechu pod wodą na 4 metrach, bez żadnego dodatkowego sprzętu czy kombinezonu - w całkowicie „wolnym ciele”! Co więcej, lista startowa jest losowa i każdy zawodnik dowiaduje się zaledwie 12 minut przed OT o czasie swojego startu i nie może wykonać żadnej rozgrzewki w wodzie. Takie warunki to niezłe wyzwanie nawet dla doświadczonego freedivera. Występ Agnieszki można ocenić na wyśmienity - z rewelacyjnym czasem 4 minut i 10 sekund zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet pozostawiając w tyle Czeszki o ponad pół minuty! Ten wynik dał Agnieszce również 7. miejsce w klasyfikacji generalnej z mężczyznami - w sumie w stawce 35 zawodników.

Obejrzyj krótki film z podsumowujący zawody tutaj


Sezon sportowy 2016/2017 rozpoczęty!

29. października w Wiedniu miały miejsce zawody ‚Hydrodynamic’ organizowane przez A.I.D.A Austria. Zawody rozgrywane na 50-metrowym basenie rozpoczęły się od konkurencji DYN/DNF. Agnieszka uzyskała pierwszą lokatę pokonując 167m w monopłetwie. Druga konkurencja STA rozgrywana była w mały basenie o temperaturze 31 stopni, który doskonale pozwalał na relaksację ciała. Startując w pierwszej serii, Agnieszka uzyskała czas 5’24” zajmując drugą lokatę w tej konkurencji i drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet minimalnie za czeszką Alena Konecná. Pierwsze miejsce w klasyfikacji męskiej zajął Martin Valenta, przesuwając rekord Czech w DYN na odległość 273m!


JEZIORA, MORZA I OCEANY!

Freediving na basenie jest świetnym miejscem do treningu oraz gdy za oknem zbyt zimno, a na tropiki za daleko... bo to jednak wody głębokie i aż szerokie po horyzont, są miejscem gdzie freediverzy mogą cieszyć się tym co najpiękniejsze we freedivingu - głębią, ciszą i piękną otaczającej niebieskiej natury. Nareszcie sezon letni - więc ruszam w drogę, nad wielką wodę! :)


Sezon letni 2016 trwa - sprawdź propozycję szkoleń na FREEBODY.EU

 REKORD POLSKI - DYNAMIKA W PŁETWACH 205 M!

Podczas Otwartych Mistrzostw Finlandii we Freedivingu - Agnieszka Kalska osiągnęła 3 bardzo dobre rezultaty, które przyniosły jej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej! Ponadto jej rezultat osiągnięty w konkurencji DYN dał nowy Rekrod Polski - 205m!


Pełna relacja z zawodów->

Film z rekordowego występu Agnieszki ->

Wyniki na stronie FREEBODY.EU ->NOMINACJA DO KADRY NARODOWEJ POLSKI WE FREEDIVINGU 2016

Na oficjalnej stronie Stowarzyszenia Freediving Poland opublikowano listę osób nominowanych do reprezentacji Polski podczas tegorocznych Mistrzostw Świata we freedivingu, które odbędą się na przełomie czerwca i lipca na basenie w Finlandii, a wśród nich znalazło się nazwisko Agnieszki Kalskiej.
Będzie to już jej trzeci występ podczas tej prestiżowej imprezy. Osiągnięte rezultaty w roku 2015 przyniosły Agnieszce kwalifikację we wszystkich 3 basenowych konkurencjach (DYN, DNF, STA). Dodatkowo w konkurencji dynamiki w płetwach (DYN) jej wynik dał 10. miejsce w rankingu AIDA wszystkich rezultatów osiągniętych przez zawodniczki z całego świata w 2015 roku.


Zobacz listę nominowanych osób ->


SZKOLENIE PŁYWANIA W MONOPŁETWIE Z MIĘDZYNARODOWYM SPECJALISTĄ

W dniu 31. stycznia w Katowicach będzie niecodzienna możliwość uczestnictwa w szkoleniu, które poprowadzi Mike Maric - instruktor freedivingu i finswimmingu, trener zawodników światowej czołówki pływania, freedivingu i finswimmingu oraz założyciel szkoły Swim Like a Dolphin. Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy zaczynają lub chcieliby rozpocząć swoją przygodę z monopłetwą i odnaleźć pełną swobodę pod woda poruszając się jak delfin.

więcej szczegółów ->


SZKOLENIE WYJAZDOWE NA TENERYFIE W STYCZNIU

Zapraszamy do wyprawy na Teneryfę należącą do hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. W dniach 7-14. stycznia 2016 będzie wyjątkowa okazja przeżycia pięknych chwil pod wodą razem z niezwykłymi morskimi stworzeniami na stałe zamieszkującymi tamtejsze okolice.
Poza niesamowitymi doświadczeniami, w trakcie wyjazdu jest również możliwość ukończenia szkolenia Apnea Academy i uzyskania licencji freedivera.

Obejrzyj galerię zdjęć na stronie FREEBODY-> przejdź
więcej szczegółów ->WARSZTATY FREEDIVINGU - POZNAŃ, 27.09.2015r.

Potwierdzamy kontynujacę zajęć z Fregatą i ogłaszam kolejne "Warsztaty Freedivingu" wprowadzające do cyklu cotygodniowych zajęć. Warsztaty otwarte są dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czym jest freediving. Zajęcia składają się z części teoretycznej, praktycznej na sali oraz w wodzie. Czas trwania warsztatów to 2 godziny (10:00-12:00, cena 50zł). Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy. Zapraszam!

Sprawdź opis pełnego szkolenia

 


OD PAŹDZIERNKIA WRACAMY NA TERMY MALTAŃSKIE

CYKL ZAJĘĆ Z FREGATA SWIMMING

"Doskonalenia pływania z elementami freedivingu" to cykl zajęć, które składają się z części praktycznej na sali oraz w wodzie i mają przynieść rozwój umiejętności pływania na powierzchni wody oraz nurkowania na wstrzymanym oddechu na głębokość!

Zapisy już możliwe na Fregata swimming !

 


GRUDNIOWY WYJAZD DO DAHAB - 15-22.12.2015r.

 

Zapraszam na wyjazd szkoleniowy nad Morze Czerwone do Dahab, małej miejscowości położonej w pobliżu BLUE HOLE - wyjątkowego miejsca, gdzie ściągają freediverzy z całego świata. W trakcie wyjazdu można uczestniczyć w szkoleniu freedivingu dla początkujących - Apnea Academy Level 1 lub w sesjach treningowych dla osób z doświadczeniem.

Po więcej szczegółów zajrzyj tutaj ->
PO MISTRZOSTWACH ŚWIATA W BELGRADZIE...

W dniach 21-27.06.2015r. w Belgradzie miały miejsce Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedvingu, w których wystartowałam w 3 konkurencjach - DYN, STA i DNF. Osiągnięte rezultaty w eliminacjach dały mi pewny awans do finałów - kolejno 9., 9. i 13 miejsce. W finałach walczyłam o zwycięstwo finałów B i poprawę swoich wyników, co zrealizowałam w dwóch z trzech konkurencji. Osiągnięte wyniki dają bardzo dobre prognozy na dalszej drodze do postawionych celów. Szczegółnie cieszy wynik konkurencji DYN (dynamika w monopłetwie), osiagnięty przy bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, a za to w doskonałym stylu! Już za rok kolejne Mistrzostwa Świata i tym razem odbędą się w Finlandii, a do tego czasu okres przygotowań wraz z szeregiem występów na basenach w całej Europie.

Ostateczne rezultaty:

DYN - 9. miejsce, 187m -> ZOBACZ FILM
STA - 9. miejsce, 06:01
DNF - 14. miejsce, 133m

Zapraszam do - GALERII ZDJĘĆ ->


MISTRZOSTWA ŚWIATA WE FREEDIVINGU - BELGRAD 2015

 

Aktualnie w Belgradzie trwają Basenowe Mistrzostwa Świata we Freedvingu (21-27.06.2015r.), w których biorę udział jako zawodnik. Moje przygotowania wspierał wspaniały zespół trenerski w składzie: Mike Maric, Luca Marazzina, Alessandro Vergendo. Wierzę, że wspólne przygotowania z tak znakomitymi specjalistami przyniosą pełną satysfakcję z mojego występu w Serbii. Aby dowiedzieć się więcej zajrzyj na poniższe strony.

 

 

 


SZKOLENIA NA WODACH OTWARTYCH - RUSZAMY W LIPCU!

Zapraszamy na szkolenia z freedivingu na wodach otwartych - AA OUTDOOR FREEDIVER. Pod poniższym linkiem szczegółowy opis szkoleń oraz terminarz i lokalizacje w kraju i podczas wyjazdów zagraniczych.


Więcej szczegółów tutaj -> zobacz


16-17.05.2015r. OSTATNIE przedwakacyjne szkolenie basenowe - POZNAŃ

Zapraszamy na szkolenie wprowadzające do freedivingu od podstaw - AA INDOOR FREEDIVER, które odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17. maja w Poznaniu. Jest to najlepszy sposób, aby poznać freediving i przygotować się do podwodnych wojaży podczas nadchodzących wakacji! Każdy z uczestników szkolenia może uzyskać międzynarodowy certyfikat freedivera.


Więcej szczegółów tutaj -> zobacz


W MAJU KOLEJNE WARSZTATY FREEDIVINGU Z FREGATA SWIMMING

W sobotę 9 maja 2015 ponownie na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu, odbędą się "Warsztaty Freedivingu". Podczas dwugodzinnego spotkania przedstawimy zarys czym freediving jest i jak bezpiecznie uprawiać ten niezwykle relakasujący sport. Zajęcia składają się z części teoretycznej, praktycznej na sali oraz w wodzie. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do ok. 12:00, cena 30zł). Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy. Zapraszam!

Więcej szczegółów tutaj -> zobacz


NOMINACJA DO REPREZENTACJI POLSKI NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Występy w szeregu freedivingowych zawodów w roku 2014 przyniosły Agnieszce kwalifikację na kolejne basenowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w tym roku ponownie w Belgradzie (czerwiec 2015). Tym razem, nominację od Stowarzyszenia Freediving Poland uzyskała we wszystkich 3 basenowych konkurencjach (DYN, DNF, STA). Co więcej, wyniki ubiegłoroczne sklasyfikowały Agnieszkę w 2 konkurencjach w 10-tce najlepszych rezultatów osiągniętych podczas zawodów AIDA w roku 2014.


WARSZTATY FREEDIVINGU I CYKL ZAJĘĆ Z FREGATA SWIMMING

W sobotę 14 marca 2015 na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu, odbędą się pierwsze "Warsztaty Freedivingu" wprowadzające do cyklu cotygodniowych zajęć. Warsztaty otwarte są dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się czym jest freediving. Zajęcia składają się z części teoretycznej, praktycznej na sali oraz w wodzie. Czas trwania warsztatów to 2 godziny (10:00-12:00, cena 30zł). Liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy. Zapraszam!

Sprawdź opis pełnego szkolenia


WAKACYJNA WYPRAWA DO CHORWACJI 2016

Szkolenie wyjazdowe dla początkujących i zaawansowanych. Kierunkiem jest przepiękna chorwacka wyspa Murter. Termin szkolenia to druga połowa lipca 2016. Zapraszam do kontaktu w celu uzyskania szczegółów i wstępnej rezerwacji miejsca na liście uczestników.

Po więcej szczegółów -> napisz do nas

Sprawdź inne lokalizacje i terminy szkoleń wyjazdowychSZKOLENIE AA INDOOR FREEDIVER Poznań

Szkolenie w Poznaniu, które odbyło się w dniach 24-25.01.2015r. będe wspominać z dumą i zawsze z uśmiechem na twarzy :) Było przemiło i przesympatycznie, a warunki na obiekcie Term Maltańskich były wręcz idealne! Natomiast kursanci pokazali drzemiącą w nich waleczność, lecz jednocześnie także rozwagę i roztropność. Wspaniale widzieć jak rośnie miłośc do wody w kolejnych w świeżo upieczonych freediverach...
Do zobaczenia na głębokośći! ;)

Zobacz galerię zdjęć! -> przejdź

Szczegóły szkolenia basenowego-> tutajSZKOLENIE AA OUTDOOR FREEDIVER Dahab, EGYPT

To było bardzo przyjemne szkolenie... Na nikogo nie trzeba było ani krzyczeć, ani gonić, bo wszycy kursanci z zapałem ubierali się w pianki i co sił w nogach pędzili do czekającej na nas bojki. W dniach 25 listopada - 2 grudnia, w bardzo przyjaznym wszystkim diverom, małym Dahab miało miejsce kolejne szkolenie AA zorganizowane przez Bluego.

Każdy z uczestników otrzymał sporą dawkę wiedzy w postaci teorii, choć nie raz przymykało się im oko, to z pewnością przyczyną tego było całodniowe zmęczenie... Ćwiczenia oddechowe na tarasie tuż po wschodzie słońca zapadną długo w pamięci, zwłaszcza, że było to jeszcze przed śniadaniem. Jednak to, co wszyscy kochamy najbardziej - sesje w lazurowych głębinach wynagradzają wszelkie inne "niedogodności"... Gratulacje dla całej drużyny, bo każdy z Was zrobił ogromny krok w stronę freedivingowego świata!

Szczegóły szkoleń wyjazdowych -> tutajSZKOLENIE AA INDOOR FREEDIVER Poznań

W dniach 30-31. sierpnia na obiekcie poznańskiego CITYZEN_ klubu odbyło się szkolenie dla początkujących. Każdy z uczestników poczynił pierwszy krok w kierunku bezkresnych głębin i wyniósł elementarną wiedzę na temat freedivingu.

Szczegóły szkoleń basenowych -> tutajPRZYJĘCIE DO ZESPOŁU SWIM LIKE A DOLPHIN

Od lipca 2014 Agnieszka rozpoczęła treningi pod opieką Mike'a Marica, który razem z Luca Marazziną i resztą zespołu Swim Like a Dolphin prowadzą Agnieszkę w profesjonalnym treningu zawodnika freedivingu

-> więcej

V ZLOT FREEDIVEREK

W tym roku już V-ta edycja tego niesamowitego wydarzenia, gdzie grupa kobiet odkrywa tajemnice freedivingu. Tego lata odbył się on na mazurach nad jez. Łęsk na Kulce.

-> więcej
MONOFIN STAGE APNEA ACADEMY - MIKE MARIC

W dniach 28-29.06.2014 w Poznaniu na Termach Maltańskich odbył się pierwszy w Polsce kurs specjalistyczny z zakresu pływania w monopłetwie przeprowadzony przez Mike'a Marica. Wśród uczestników znaleźli się czołowi freediverzy naszego kraju.

-> więcej